Дома Фудбал Останато Има ли крај? – Нова мајсторија на Џовинко! (Видео)

Има ли крај? – Нова мајсторија на Џовинко! (Видео)

giovinco

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Њујорк Ред Бул го пречека Торонто во првиот натпревар од четвртфиналето во плеј-офот во МЛС лигата, а на крајот славеа гостите со резултат 1:2.

Торонто беше тимот кој прв дојде до водство. Се играше осмата минута кога Васкез погоди за 0:1. Сепак, Ред Бул успеа да изедначи пред заминувањето на полувремето. Но, на крајот благодарение на новото ремек дело на Себастијан Џовинко, Торонто успеа да стигне до победа од 1:2.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Капитенот Ристовски стрелец за Динамо Загреб 🎥

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Капитенот на репрезентацијата на Македонија,…