Дома Фудбал Останато Икарди: Од самиот старт сакав да останам во ПСЖ

Икарди: Од самиот старт сакав да останам во ПСЖ

Напаѓачот на Пари Сент Жермен, Мауро Икарди е среќен што потпиша перманентен договор со „светците“ и истакна дека тоа било негова желба.

„Откако пристигнав од Италија во Париз, мојата одлука беше конечна. Опцијата за откуп можеше да се активира само оваа сезона, но за мене се беше решено уште на почетокот. Разговарав со семејството и избравме да останеме, а потоа Леонардо ми потврди дека ќе бидам откупен“, истакна Икарди.

Медиумите шпекулираа дека Икарди сака да се врати во Италија и да се пресели во Јувентус, но сепак остана во ПСЖ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Клоп и тренерот на Барнли имаа жестока расправија на полувремето 🎥

Ливерпул впротив Барнли направи чекор назад во намерата да ја одбрани титулата шампион на …