Дома Трансфер зона Икарди може да замине, ПСЖ ја одреди цената!

Икарди може да замине, ПСЖ ја одреди цената!

Според она што го пренесуваат медиумите во Франција ПСЖ ќе го стави Мауро Икарди на продажба.

Како што се најавува Аргентинецот ќе може да замине доколку пристигне понуда вредна помеѓу 35 и 40 милиони евра. Пред две години Интер одлучи да се раздели од Икарди иако во тоа време Аргентинецот беше прва ѕвезда и капитен на тимот.

Главната причина поради која „нероаѕурите“ сакаа да се ослободат од него беше неговиот карактер.

Денешното издание на „Л’Eкип“ пренесува дека Икарди нема иднина и во ПСЖ, сезонава тој игра далеку под очекувањата, често беше и повреден. Проблем е и неговиот начин на живот, голгетерот сака да ужива во добра форма па често пати има и проблем со килограмите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Мбапе проговори: Морам да ја донесам вистинската одлука

Веќе од поодамна се шпекулира дека Мбапе ова лето ќе го напушти тимот на ПСЖ. Името на мла…