Дома Фудбал Германија Изненадување од Германија: Баерн се договорил со тренер кој никој не го очекуваше

Изненадување од Германија: Баерн се договорил со тренер кој никој не го очекуваше

Изненадувачки информации пристигнуваат од Германија поврзани со новиот тренер на Баерн Минхен.

Томас Тухел заминува на крајот од сезоната и тоа е веќе потврдено, а според последните информации клубот изгледа ќе донесе човек кој никој не го очекуваше.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Денеска во Германија се пренесуваат информации дека Јулијан Нагелсман кој во март минтатата година доби отказ сега ќе биде вратен.

Нагелсман беше отпуштен додека бил на скијање без претходно да биде информиран. Баерн тогаш го отпушти Нагелсман додека се уште беше и во борба за титулата.

Во овој момент тој е селектор на Германија, меѓутоа неговиот договор истекува со завршувањето на Европското првенство ова лето во Германија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Анчелоти и Реал воодушевени: Ѓулер има неверојатна статистика

Турскиот фудбалер, Арда Ѓулер долго време чекаше вистинска шанса во Реал, но во завршницат…