Дома Фудбал Останато Изненадување: Катарец може да го наследи Чеферин?!

Изненадување: Катарец може да го наследи Чеферин?!

Во текот на вчерашниот ден Александар Чеферин потврди дека нема да се кандидира за нов мандат по истекувањето на сегашниот во 2027.

Не требаше многу време за да почна се шпекулира со имињата за негов наследник. Едно од имњата која излезе во преден план е претседателот на ПСЖ, Несар Ал Келаифи.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Неговото име е изненадување затоа што станува збор за човек кој не е европеец. Од моментот кога првпат се појави обидот за Суперлигата тој е прв човек на Европската асоцијација на клубови каде што дојде на местото на Андреа Ањели, па така е еден од поблиските соработници на Чеферин.

Исто така треба да се знае дека Ал Келаифи е и прв човек на катарскиот тенис, како и потпретседател на Азиската тениска федерација за Западна Азија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Шкупи им се закани на навивачите дека ќе ги казнува и ќе ги брка од стадион

Подолг период управата на Шкупи има проблеми со сопствените навивачи или барем со поголем …