Дома Фудбал Англија Изненадување: Алегри во Премиер лигата?!

Изненадување: Алегри во Премиер лигата?!

Иако на Јувентус не му оди лошо во Серија А сезонава се погласни се шпекулациите дека Масимилијано Алегри ќе си замине.

Медиумите веќе пишуваат која би можела да биде негова следна дестинација. Според најавите, на „Дејли Експрес“, Манчестер Јунајтед ја разгледува можноста да го ангажира стратегот на Јувентус на местото на Ерик Тен Хаг.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Алегри наводно би размислил за преселба на Островот. Јунајтед сезонава игра променливо, меутоа се уште поголем дел од фановите се незадоволни со работата на Тен Хаг.

Кога во прашање е местото во Јувентус, претходно се шпекулираше дека Антонио Конте би можел да се врати.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Oфицијално: Премиер лигата му врати бодови на Евертон!

Дисциплинската комсија на Премиер лигата донесе одлука за намалување на казната на Еверон.…