Дома Останати Кошарка НБА Изгледаше невозможно додека Дончиќ не се обиде (ВИДЕО)

Изгледаше невозможно додека Дончиќ не се обиде (ВИДЕО)

Одличниот Словенец може да погоди дури и кога не го гледа кошот.

Пред натпреварот помеѓу Бостон и Далас, Дончиќ на загревањето изведе една мајсторија.

Словенецот застана странично зад конструкцијата на кошот и шутираше, а топката заврши во мрежата. И самиот Лука беше воодушевен од она што го направи, како и присутните играчи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Ретко кој слушнал за него, а тој е втор најбогат кошаркар веднаш зад Мајкл Џордан

Сигурно не е голем бројот на кошаркарски фанови кои се сеќаваат на Улисес Ли Бриџман. Ова …