Дома Македонски спорт Мак фудбал Извлечени паровите баражот во Втората лига, за пет дена се враќа фудбалот во Македонија!

Извлечени паровите баражот во Втората лига, за пет дена се враќа фудбалот во Македонија!

После повеќе од три месеци поради прекинот од пандемијата со коронавирусот фудбалот во Македонија се враќа со баражите за Втората лига.

Денес во „Куќата на фудбалот“ беа извлечени паровите за бараж натпреварите за влез во Втората лига.

На 7. јули на Градскиот стадион во Тетово, воведниот натпревар ќе го одиграат екипите на ФК Чаклани и ФК Фортуна.

На 10. јули на Градскиот стадион во Тетово, ќе се соочат екипите на ФК Чаклани и ФК Велешта. 

Во последниот круг на 13. јули, исто така на Градскиот стадион во Тетово, (ќе се одигра доколку има натпреварувачко значење), ФК Велешта ќе игра против ФК Фортуна.

На 10. јули на Градскиот стадион во Штип, бараж натпреварот за пополнување на Втора МФЛ – Исток ќе го одиграат екипите на ФК Росоман и ФК Слога Виница.

Сите натпревари се закажани од 17:00 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Силекс против Карабах во првото коло од квалификациите за ЛШ

На денешната ждрепка во Нион беше решено дека македонскиот вицешампион Силекс ќе се соочи …