Дома Луд Спорт Избега од часови, па го однесе својот тим во полуфинале

Избега од часови, па го однесе својот тим во полуфинале

Младиот фудбалер на Борeц од Бања Лука, Стефан Марчетиќ беше херој против Сараево бидејќи го однесе тимот во полуфиналето од Купот.

Така 17-годишниот Марчетиќ стана хит во регионот бидејќи додека постигнуваше голови, всушност требаше да биде на училиште.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Имено, по вториот час во Политехничкото училиште, Стефан заминал на големиот одмор и не се вратил. Уште поурнебесно е оправдувањето кое Борец му го напишал на својот фудбалер со надеж дека ќе го оправда за исгубените часови.

„Ученикот Стефан Марчетиќ изостана од настава на 13-ти март, затоа што излезе на голем одмор да даде два гола и да го одведе Борац во полуфинале“, стои во оправданието потпишано од директорот на клубот од Бања Лука.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Манчестер Јунајтед го сака дефанзивецот на Јувентус

Манчестер Јунајтед е силно заинтересиран за дефанзивецот на Јувентус, Жеилсон Бремер, прен…