Дома Останати Кошарка Играчите на Јута му се заблагодаруваат на Бог: Авионот принудно слетал после силен удар со птици

Играчите на Јута му се заблагодаруваат на Бог: Авионот принудно слетал после силен удар со птици

Кошаркарите на Јута Џез имале непријатно искуство во авионот со кој требало да патуваат во Мемфис.

Само што полетал од пистата авионот морал принудно да слета поради силен удар со јато птици.

Птиците предизвикале експлозија и пожар на моторот, па пилотот морал итно да го врати на аеродромот.

Успеал без проблем да слета, а играчите на Јута за среќа поминале без проблеми, но не им било сеедно.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Коби Брајант примен во куќата на славните, Џордан не можеше да ги задржи солзите🎥

Коби Брајант примен во куќата на славните, Џордан не можеше да ги задржи солзите Коби Брај…