Дома Фудбал Останато Играчите на Гранада одбија да клекнат пред натпреварот против Јунајтед

Играчите на Гранада одбија да клекнат пред натпреварот против Јунајтед

Гранада вчера ја бојкотираше кампањата „Black Lives Matter“.

Манчестер Јунајтед гостуваше кај Гранада и славеше со 2:0 во првиот натпревар од четвртфиналето во Лигата на Европа, а на почетокот на натпреварот видовме една необична сцена.

Играчите на Јунајтед клекнаа во знак на поддршка на расната дискриминација. Меѓутоа тоа не го направија фудбалерите на шпанскиот тим.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ќе биде интересно во Дортмунд: Белингам со убав гол брзо ја анулира предноста на Сити! 🎥

Борусија Дортмунд преку младиот Белингам брзо ја анулира предноста на Манчестер Сити. Бели…