Дома Луд Спорт Ибра ја освои Америка: Еве како се опоравува од повредата!

Ибра ја освои Америка: Еве како се опоравува од повредата!

0

Златан Ибрахимовиќ уживаше во својата прва сезона во Манчестер Јунајтед и беше прв стрелец со 28 гола, но се расипа тешката повреда на вкрстените лигаменти која ја доживеа на натпреварот против Андерлехт.

Ибра веднаш беше опериран и ќе отсуствува од терените до крајот на годината. Без ветеранот Јунајтед се мачи, а за тоа време Ибра ужива во Флорида.

Ибрахимовиќ се рехабилитира во Мајами, сместен е во хотелот „South Beach“, а на фотографиите може да се види како ужива на сонце покрај базен, а фановите едноставно го „бомбардираат“.

Иако во Америка фудбалот не е многу популарен, сепак Ибра има многу обожаватели кои веднаш се фалат на Инстагарам со своите фотографии.

Was a long night for both of us @iamzlatanibrahimovic

A post shared by Chris Wichert (@chris_wichert) on

😘 @iamzlatanibrahimovic

A post shared by Der Llerena B🐝 (@deryillerena) on

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Луд Спорт

Проверете

ФОТО: Ана Ивановиќ ја објави фотографијата која долго ја чекавме

Поранешната српска тенисерка и првата тенисерка на ВТА листата, Ана Ивановиќ објави фотогр…