Дома Фудбал Останато ИБРА КРАЛУ: Човек може да излезе од Балканот, но Балканот од него – никогаш! (ВИДЕО)

ИБРА КРАЛУ: Човек може да излезе од Балканот, но Балканот од него – никогаш! (ВИДЕО)

0

Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимоиќ зад себе има одлична премиерна сезона во МЛС лигата.

На 27 натпревари во Лос Анџелес Галакси, Ибрахимовиќ постигна 22 гола и запиша седум асистенции и покажа дека годините се уште ништо не му можат.

Со оглед на тоа дека Галакси нешто порано ја заврши сезоната во МЛС лигата Златан и друштвото имаа малку повеќе време за одмор на кој сега му дојде крајот.

Доказ за тоа е видеото од соблекувалната на Ибрахимовиќ после одработениот трининг. Токму ова видео стана хит поради музиката која одеше во позадина.

 

View this post on Instagram

 

Back to business @lagalaxy

A post shared by Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic) on

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Во финалето на Африканскиот куп на Нации во првата минута се постигна гол каков што ретко се гледа (ВИДЕО)

Чудно започна финалето во Африканскиот куп на Нации. Алжир против Сенегал поведе уше во пр…