Дома Фудбал Останато Ибра издоминира: На спектакуларен начин го најави вечерашното супер дерби

Ибра издоминира: На спектакуларен начин го најави вечерашното супер дерби

0
ibrahimovic

Фудбалерот на Лос Анџелес Галакси, Златан Ибрахимовиќ е најдобрата личност за најава на натпреварот помеѓу Манчестер Јунајтед и ПСЖ.

Во разговор за „Fox Sport“, поранешниот репрезентативец на Шведска истакна дека нема вистински фаворит, дека двете екипи можат да поминат во следната фаза, а потоа даде и интересна констатација.

„Кој и да оди понатаму, јас сум победник“, изјави Златан. Покрај овој натпревар, вечерва на програмата е и дуелот помеѓу Рома и Порто. Двата натрпевари започнуваат од 21:00 часот.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Јаховиќ направи глупост и заработи црвен картон против Фенербахче (ВИДЕО)

Македонскиот напаѓач од редовите на Коњаспор Адис Јаховиќ направи несфатлив потег во натпр…