Дома Фудбал Останато Ибрахимовиќ, Нани и Руни ќе бидат во конкуренција во изборот за надобар гол во МЛС (ВИДЕО)

Ибрахимовиќ, Нани и Руни ќе бидат во конкуренција во изборот за надобар гол во МЛС (ВИДЕО)

0

На официјалната страна на американската фудбалска лига МЛС започна гласањето за нјубав гол во сезоната за 2019 година.

За тоа признание се борат 16 фудбалери.

Помеѓу тие 16 фудбалери се најдоа и играчите кои некогаш беа ѕвезди во Европа: Златан Ибрахимовиќ, Вејн Руни и Луис Нани.

Ќе потсетиме минатата година оваа награда ја освои Ибрахимовиќ.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Милан во проблеми, Јувентус им го “мерка“ капитенот

Веќе неколку време се шпекулира дека челниците на „Бјанконерите“ се заинтересирани за дефа…