Дома Македонски спорт Ибраими го спаси Кукс од пораз против Тирана на Најдовски и Тошевски

Ибраими го спаси Кукс од пораз против Тирана на Најдовски и Тошевски

Aгим Ибраими денес повторно беше стрелец за Кукс во албанското првенство во мечот против Тирана.

Ибраими погоди во последните моменти од натпреварот и така го спаси Кукс од пораз против тимот во кој играат Најдовски ии Тошевски.

Сезонава Ибраими игра одлично во Албанија и веќе дојде до бројката од 12 гола, со овој учинок тој е втор стрелец во првенството.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Немили сцени во Тетово: „Балистите“ влегоа на стадион🎥

Фановите на Шкендија не ги испочитуваа пандемиските препораки, направотив, влегоа на стади…