Дома Македонски спорт Ибраими гази во Кукс – лидер е на стрелците во Албанија!

Ибраими гази во Кукс – лидер е на стрелците во Албанија!

Maкедонскиот интернационалец Агим Ибраим и овој викенд ја потврди својата одлична форма.

32 годишниот фудбалер и поранешен репрезентативец беше стрелец во победата на Кукс против Скендербеу (0:4). Со овој гол Ибраими дојде до лидерската позиција на листата стрелци во Албанија.

Ибраими беше стрелец на првиот гол уште во петтата минута, останатите три беа дело на Лимај (два) и еден Леириа Дос Сантос. Со ваа победа Кукс го одржа чекорот со водечките тимови во албанската Суперлига.

Во досегашниот дел од првенството Ибраими постига 11 голови на 19 натпревари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Корона мерките не дозволија Амстердам да го види македонскиот навивачки дух

Стефан Даскалов за Спортски од Амстердам Од пред два дена македонската репрезентација е во…