Дома Фудбал Англија Зошто Онана користеше вазелин против Ливерпул?

Зошто Онана користеше вазелин против Ливерпул?

Ситуацијата од големото дерби на англиската Премиер лига меѓу Манчестер Јунајтед и Ливерпул, кога голманот на „црвените ѓаволи“, Aндре Онана ги триеше раквиците со вазелин го привлече вниманието на дел од јавноста.

Многумина си го поставуваа прашањето зошто го прави тоа и на кој начин вазелинот му помага во натпреварот.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Објаснувањето дојде набрзо по натпреварот од камерунскиот чувар на мрежата. Тој користи вазелин за да не му помине влагата низ ракавиците и рацете да останат суви во текот на натпреварот. Онана против Ливерпул иако прими два гола може да се каже дека имаше одличен настап во кој одбрани неколку тешки топки.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Англичаните стравуваат: Кејн се мачи со повреда пред Европското првенство

Напаѓачот на англиската репрезентација и Баерн Минхен Хари Кејн (30) мака мачи со повреда …