Дома Луд Спорт Змија прекина меч во Србија, го гризна и судијата🎥

Змија прекина меч во Србија, го гризна и судијата🎥

На натпревар од градската фудбалска лига во Србија, помеѓу Горно Синковце и Радник Шишинац, се случи неверојатна сцена, која го обиколи светот.

Имено, влезе змија на теренот и за момент направи прекин. Најхрабар беше судијата кој ја фати змијата со рака и ја фрли надвор од игралиштето, по што дуелот продолжи.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


„Се случи необична ситуација. На теренот се појави змија, поради што беше прекинат натпреварот. Неверојатно е што судијата успеа да ја фати и да ја тргне од теренот, а притоа змијата не беше повредена. Според последните информации, се покажа дека судијата бил отпорен да двете каснувања“, стои во објавата на „Инстаграм“ на домашниот тим Горно Синковце.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Историјата е испишана: Леверкузен влезе во друштво на Јувентус, Милан и Арсенал

Баер Леверкузен денес во последното коло славеше победа од 2:1 против Агусубург и така ост…