Дома Фудбал Лига на шампиони Зидан: За нас финалето е утре, сакаме да бидеме први во групата!

Зидан: За нас финалето е утре, сакаме да бидеме први во групата!


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Реал Мадрид утре ќе ја пречека Борусија Дортмунд во рамките на Лигата на шампиони, а Зидан овој натпревар го најави како финале бидејќи „кралевите“ мораат да победат за да го обезбедат првото место во групата.

„За нас овој натпревар е финале. Играме дома и сакаме да одиграме голем натпревар. Нема никакви калкулации и размуслувања, сакаме да бидеме први во групата“, изјави Зидан.

„Се сметам себе си за среќен човек. Го работам она што го сакам и тоа во голем клуб. Но, тоа не е само среќа, има многу работи и страсти. Јас го сакам фудбалот. Што се однесува до противникот, Борусија е многу организиран тим. Имаат тим кој е гладен за успех и секогаш сака да победува“, заклучи Зизу и на крајот прокоментира за својот тим.

„Сите се спремни освен Бејл. Разбирам дека ве интересира и статусот на Хамес Родригез, а тоа е и нормално кога не игра на секој натпревар. Сепак, Хамес е многу важен играч за нас како и сите останати“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ Турскиот суперталент Арда Ѓулер нема…