Дома Офсајд Згодната хрватска фудбалерка се изнасмеа на одлуката Меси да ја доби „Златната топка“

Згодната хрватска фудбалерка се изнасмеа на одлуката Меси да ја доби „Златната топка“

Атрактивната фудбалерка, Ана Марија Марковиќ е една од оние кои не се согласуваат со одлуката Лионел Меси да ја добие „Златната топка“.

Тоа може да се заклучи по нејзиниот коментар на социјалните мрежи кој набрзо потоа од некоја причина го избриша.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Марковиќ објави емонтикон кој се смее на објавата за „Златната топка“ што може да се заклучи како да не се согласува со изборот.

Според многумина одличното Светско првенство не е доволно за Меси да го освои ова престижно признание. Најголем конкурент на Меси му беше Ерлинг Халанд кој освои се на клупски план со Манчестер Сити.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Атрактивната навивачка на Аргентина со „жешка“ фотографија ги поддржа „Гаучосите“ 📸

Eдна од најпознатите аргентински навивачки дефинитивно е Сузи Кортез која редовно ја следи…