Дома Трансфер зона Звездата на Јунајтед се сели во Серија А

Звездата на Јунајтед се сели во Серија А

Офанзивниот играч на Манчестер Јунајтед, Џеси Лингард може да го напушти Олд Трафорд и кариерата да ја продолжи во Италија, пренесуваат медиумите на Островот.

Неговиот агент Мино Раиола веќе работи на трансферот и имал разговори со италијанските гиганти Милан, Интер и Рома.

Солскјер не е задоволен од партиите кои ги пружа Лингард оваа сезона, па Манчестер Јунајтед е спремен да го продаде, а и самиот фудбалер сака да ја промени средината.

Споменатите италијански клубови се заинтересирани за Лингард, но трансферот ќе зависи од цената која ќе ја постават „црвените ѓаволи“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Солскјер се ослободува од вишокот: Шестмина „отпишани“ на „Олд Трафорд“

Meнаџерот на Манчестер Јунајтед Оле Гунар Солскјер отпиша шестмина фудбалери. „Црвените ѓа…