Дома Фудбал За прв во историјата Барселона може да добие жена за претседател?

За прв во историјата Барселона може да добие жена за претседател?

Шпанските медиуми веќе пишуваат за изборите кои се дури за две години.

Во Барселона полека се припремаат за изборите кои се во 2021 година. Шпанските медиуми пиуваат дека Хозе Бартомеу ќе има голем ривал во ликот на Марија Теисидор.

Теисдор во клубот е од 2015 година и во овој момент ја извршува функцијата директор и главен секретар во одборот на Барселона.

Медиумите ја истакнуваат како кандидат за противник на Бартомеу на изборите. Еве што изјави таа.

„Во овој момент не мислам на кандидатурата, но ќе видиме што ќе донесе иднината. Секој човек тука го сака клубот и сите сакаме да придонесеме за подобра иднина. Во овој момент сум задоволна како работите функционираат и каде се наоѓаме“, изјави Теисдор за медиумите.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Барселона следната сезона ќе игра во црни дресови (фото)

Специјализираниот сајт за фудбалски дресови „Footy Headlines“ тврди дека Барселона следнат…