Дома Останати Тенис За добро расположение: Најсмешните моменти на Вимблдон (ВИДЕО)

За добро расположение: Најсмешните моменти на Вимблдон (ВИДЕО)

Со тениската класика помеѓу Роџер Федерер и Новак Ѓоковиќ вчера заврши Вимблдон.

Ѓоковиќ победи во машка конкуренција, додека Халеп триумфираше кај жените. Еден ден по завршувањето на турнирот како и што е вообичаено беше објавено видео од најсмешните моменти на турнирот.

Уживајте!

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Видео за во најсмешни инсерти: Дали ова е најлошиот тенисер во историјата?

Во Доха се одржува еден од многуте Фјучерс турнири со награден фонд од 15.000 долари. Фјуч…