Дома Луд Спорт За да ја сокрие тактиката од противникот, фудбалерот го изеде ливчето (видео)

За да ја сокрие тактиката од противникот, фудбалерот го изеде ливчето (видео)

Играчот на Трабзонспор, Баду Ндаје го привлече вниманието на себе со својот гест кој го направи на мечот против Газиантеп.

Во еден монент од мечот Баду доби ливче од својот соиграч со тактички насоки, а за да ја скрие информацијата од противниците тој реши да го изеде ливчето.

Така беше исклучена секаква можност ливчето со тактиката да заврши во „погрешни“ раце.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Јувентус го продава Роналдо: Ова се можните дестинации

Италијанските медиуми лансираа вистинска „бомба“ и тврдат дека Кристиано Роналдо на крајот…