Дома Фудбал Англија Затоа го платија 100 милиони: Хет-трик на Хаверц (видео)

Затоа го платија 100 милиони: Хет-трик на Хаверц (видео)

Каи Хаверц ова лето пристигна во Челзи за трансфер тежок 100 милиони евра, а веќе во првите натпревари почна да ја покажува својата класа.

Младиот Германец на денешниот меч од Лига Купот против Барнсли постигна хет-трик и тоа до 64-та минута.

Најпрво во 29-та минута Хаверц погоди за водство од 2:0, а во 54-та минута го постигна двојот втор гол. Само десет минути подоцна го компетираше хет-трикот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Лампард го потроши „кредитот“, Абрамович му даде ултиматум

Челзи ова лето беше најактивен клуб на трансфер пазарот, потроши многу пари, а не воодушев…