Дома Фудбал Останато Заслужено: Ријека казнета поради навредите кон Ристовски!

Заслужено: Ријека казнета поради навредите кон Ристовски!

Дисциплинската комисија на фудбалското првенство во Хрватска денеска ги соопшти казните за 33. коло, а најлошо помина Ријека.

Поранешниот клуб на Стефан Ристовски е казнет поради навредите кон македонскиот фудбалер во натпреварот кој Динамо Загреб го доби и направи важен чекор кон титулата.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Ријека доби казна од 5.500 евра за навредите на навивачите, а дополните 4.500 поради употребна на пиротехнички средства. Така вкупно за двата прекшроци клубот ќе плати казна од 9.500 евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Страшни сцени на ЕП: Докторите го спасуваа животот на унгарски репрезентативец 🎥

Во 68. минута од натпреварот помеѓу Шкотска и Унгарија видовме страшна сцена во која настр…