Дома Македонски спорт Мак ракомет Заслужено: Големата победа на Македонија во соблекувалната се славеше и со пиво! 📸

Заслужено: Големата победа на Македонија во соблекувалната се славеше и со пиво! 📸

Maкедонската ракометна репрезентација вчера оствари голем успех и повторно се пласираше на едно Светско првенство. Успехот е посебен затоа што успеавме да се вратиме од седум негатива кои ги имавме по гостувањето во Торшван.

Ракометарите пред преполната сала „Борис Трајковски“ прикажаа голема желба за успех, се бореа за секоја топка до последните сили и на крајот заслуженно се радуваа.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Секако, по една таква голема победа следуваше и големо славје, а од фотографиите објавени од Ракометната федерација Македонија може да се забележи дека се славело и со пиво кое нормално е заслужено по една таква голема борба на теренот.

Уште еднаш, честитки момци!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Страшни сцени на ЕП: Докторите го спасуваа животот на унгарски репрезентативец 🎥

Во 68. минута од натпреварот помеѓу Шкотска и Унгарија видовме страшна сцена во која настр…