Дома Македонски спорт Мак фудбал Зампарини: Тргнете ги рацете од Несторовски, не е на продажба!

Зампарини: Тргнете ги рацете од Несторовски, не е на продажба!

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски блеска во дресот на Палермо, па го привлече вниманието на многу поголеми клубови во Серија А.

Несторовски веќе има постигнато 6 гола за Палермо и сигурно е едно од најголемите откритија во Серија А, а денес претседателот Зампарини им порача на заинтересираните клубови воопшто да не се обидуваат бидејќи Македонецот не е на продажба.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


„Тргнете ги рацете од Несторовски, тој не е за продажба. Игра добро како што предвидов, Несторовски е наш играч и воопшто не ни размислуваме да му поставиме трансфер цена зошто не сакаме да го продадеме. Тој ќе продолжи да го носи нашиот дрес. Неколку клубоби ме контактираа и на сите им реков не, напаѓачот има четиригодишен договор и е среќен во Палермо. Несторовски ќе биде со нас најмалку уште три години“, изјави Зампарини за „Кориере Дело Спорт“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Салфетка со потписот на Меси за Барселона продадена за скоро милион евра📷

Oткако неодамна беше објавено дека на аукција е ставена салфетката на која Лионел Меси пот…