Дома Трансфер зона Закани за Донарума: Биди внимателен кога ќе шеташ низ Милано!

Закани за Донарума: Биди внимателен кога ќе шеташ низ Милано!

Нема мир за Џиџи Донарума. Беше еден од хероите на Италија во освојувањето на титулата, а потоа замина како слободен агент во ПСЖ.

Тој неодамна повтори дека Милан останува негов клуб и дека не може да се замисли себе во друг клуб од Серија А (алудирајќи на Јувентус).

Но и покрај тоа навивачите се бесни, а утрово се појавија и пораки на закани.

„Донарума, неблагодарно ко*иле! Не забораваме дека си предавник. Биди внимателен кога ќе шеташ низ Милано“, стои во пораката од навивачите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Сити нова опција за Влаховиќ: Пеп го сака уште во јануари!

Meдиумите на Островот пишуваат дека Пеп Гвардиола е воодушевен од квалитетите и потенцијал…