Дома Трансфер зона Жоао Феликс тргна за Лондон на комплетирање на позајмицата во Челзи 🎥

Жоао Феликс тргна за Лондон на комплетирање на позајмицата во Челзи 🎥


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Трансферот на Жоао Феликс како позајмен фудбалер во Челзи е скоро и завршена работа.

„Ел Чирингуито“ сега објави видео на кое може да се види како Феликс се упатува за Лондон на комплетирање на позајмицата.

За позајмицата Челзи ќе плати сума од 11 милиони евра и ќе ја исплаќа платата од еден милион евра што 23-годишниот фудбалер ја има во Атлетико.

Во 2019 година Атлетико за Феликс плати 126 милиони евра и очекувањата од него беа големи, но никогаш не ги исполни во целост.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Потврдено: Мекени го напушта Јувентус, продолжува во Премиер лигата

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Maсимилијано Алегри денес потврди дека Весто…