Дома Луд Спорт Жесток судир на навивачите на Динамо и Аталанта пред Сан Сиро (видео)

Жесток судир на навивачите на Динамо и Аталанта пред Сан Сиро (видео)

Дуелот на „Сан Сиро“ помеѓу Аталанта и Динамо Загреб имаше неубава увертира откако навивачите на двата клуба имаа физичка пресметка.

Во Милано пристигнаа околу 6.000 навивачи на хрватскиот тим кои пред „Сан Сиро“ влегоа во дуел со домашните навивачи.

Започнала брутална физичка пресметка помеѓу двете групи, неколку навивачи се повредени, а полицијата спречила екслирање на ситуацијата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Видео: Роналдо и Буфон израдуваа дечиња кои се спасија од земјотресот во Албанија

Минатата недела соседна Албанија ја погоди катастрофален замјотрес во кој животот го загуб…