Дома Останати Авто Мото Жан Тод: Шумахер е подобар, заедно ги гледаме трките во Формула 1

Жан Тод: Шумахер е подобар, заедно ги гледаме трките во Формула 1

0

Животот на Михаел Шумахер радикално се промени откако доживеа несреќа во декември 2013. година при скијање во Франција.

Легендарниот возач на Формула 1 заработи повреда на главата и се уште не е доволно опоравен, а семејството во тајност ги држи сите информации за неговата здравствена состојба.

Жан Тод, претседателот на ФИФА и поранешен шеф во Ферари за Радио Монтекарло зборуваше за здравствената состојба на поранешниот светски првак.

Тод ги охрабри сите фанови на Шуми, но и љубителите на мотоспортот кажувајќи дека 50-годишниот Германец постепено се опоравува.

„Секогаш сум внимателен кога се во прашање вакви изјави, но вистина е дека неговото здравје е подобрено. Со Михаел заедно ги гледаме трките во неговиот дом во Швајцарија.“ – изјави Тод.

„Тој не се откажува, продолжува да се бори. јасно е дека нашето пријателство не може да биде како некогаш од причина што комуникацијата не е иста како претходно. Но продолжува да се бори.“ – додаде Тод.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Вакво нешто не се гледа често: Леклер една од најопасните кривини ја помина со една рака (ВИДЕО)

Викендот во Јапонија за Чарл Леклер не беше онаков каков што го замислуваше возачот на Фер…