Дома Македонски спорт ЕХФ знае кои се најдобрите: Начевски и Николов ќе го судат финалето во ЛШ!

ЕХФ знае кои се најдобрите: Начевски и Николов ќе го судат финалето во ЛШ!

Македонската најдобра судиска двојка, Ѓорѓи Начевски и Славе Николов доби уште една потврда од ЕХФ за квалитетот откако се делегирани да го судат финалето во Лигата на шампионите.

Завршницата на ракометниот турнир ќе се одигра во „Ланксес Арената“ на 8-9 јуни. Во полуфиналните средби во првиот ден ќе се сретнат Магдебург – Алборг и Кил – Барселона.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Финалето е закажано за еден ден подоцна од 18:00 часот. Начевски и Николов досега во кариерата судеа финалиња на Европско и Светско првенство, па ова е само уште една потврда за нивниот квалитет.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Дани Алвеш пред два месеци излезе од затвор, а сега отвори фирма

Само два месеци откако беше пуштен од затвор по казната од четири и пол години затвор за с…