Дома Останати Ракомет ЕХФ донесе конечна одлука за Драган Начевски!

ЕХФ донесе конечна одлука за Драган Начевски!

Судот на Европската ракометна федерација денеска донесе конечна одлука за Драган Начевски кој беше обвинет за непријавување на прекршок.

Во мај 2023 година Начевски беше ослободен од функцијата претседател на Судиска Комисија откако не пријавил сомнителен разговор во ЕХФ. Начевски се жалеше дека нема никаква вина и случајот се врати на повторно разгледување.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Денеска ЕХФ објави дека одлуката е потврдена. Начевски е суспендиран две години и суспензијата почнува да важи од денеска. Освен тоа ќе мора да плати и казна од 5.000 евра.

Во периодот на суспензијата Начевски не може да извршува никакви фунцкии во ЕХФ или активности кои се поврзани со европската куќа на ракометот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Човекот со најдобра работа во светот: Освојува трофеј за секои 10 минути на теренот

Eдно име од редовите на актуелниот англиски шампион, Манчестер Сити посебно се издвојува –…