Дома Трансфер зона Еуфорија во Рим: Пристигна новото големо засилување 🎥

Еуфорија во Рим: Пристигна новото големо засилување 🎥

Џорџињо Вајналдум пристигна во Рим како големо засилување за Рома.

Голем број фанови на Рома го пречекаа Вајналдум на аеродромот, а дури 12.000 го следеле нетовиот лет преку „Флајтрадар“.

По пристигнувањето Вајналдум ги поздрави фановите на „волчицата“. Во текот на утрешниот ден тој ќе ги помине медицинските преглед ии ќе стави потпиос на договорот.

Најавите се дека ќе биде во комбинација да настапи веќе на пријателскиот натпревар в сабота против Шахтар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Мбапе барал исфрлање на аргентинскиот „клан“ од ПСЖ!?

Во екипата на ПСЖ владее очајна атмосфера, а главен виновник за тоа е Килијан Мбапе, кој л…