Дома Македонски спорт Мак ракомет Еурофарм прокоцна голема предност и загуби од Савехов

Еурофарм прокоцна голема предност и загуби од Савехов

Екипата на Еурофарм Работник забележа нов пораз во второто коло од групната фаза во Лигата на шампионите, но овој пат имаат за што да жалат.

Фармацевтите“ загубија на гостувањето во Шведска кај Савехов со 25:24, иако имаа предност од пет гола на полувреме.

И работите се одвиваа одлично на почетокот, Битолчани доминираа во првиот дел и по 30 минути игра имаа водство од 15:10.

Во вториот дел домаќините комплетно го надиграа Ерофарм, најпрво израмнија на 18:18 во 4-та минута, а потоа цело време до крајот беа во водство.

Најпрецизен во редовите на Еурофарм беше Ловро Јотиќ со осум постигнати голови, додека со три натпреварот го завршија Бојан Маџовски и Милан Ѓукиќ.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Признание за македонскиот голман: Дени Илиев во тимот на колото во Полска! (ФОТО)

Македонскиот голамн Дени Илиев одлично го започна рестартот на сезоната во полската Екстра…