Дома Фудбал „ЕСПН“ ќе снима документарец за Перез и неговите „Галактикоси“ 🎥

„ЕСПН“ ќе снима документарец за Перез и неговите „Галактикоси“ 🎥

Флорентино Перез со Реал Мадрид промени многу во историјата на фудбалот.

Токму затоа „ЕСПН“ одлучи да направо документарец за газдата на големиот Реал. Во нивниот документарец во неколку епизоди ќе биде прикажано како Перез го градеше Реал.

Серијалот ќе го носи името „Галактикоси“ и ќе започна да се емитува на 24. февруари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Лукас Васкез и Реал се далеку од договор

Лукас Васкез и Реал Мадрид се далеку од договор за продолжување на сораборката, пренесуваа…