Дома Македонски спорт Мак фудбал „ЕСПН“ потсети на циркусот кој се случи во Ѓорче 🎥

„ЕСПН“ потсети на циркусот кој се случи во Ѓорче 🎥

Во минатогодишниот дуел помеѓу Македонија Ѓорче Петров и Академија Пандев го видовме можеби најголемиот циркус во историјата на Првата македонска фудбалска лига.

Стефан Костов од Академија Пандев со топка во рацете тргна да запре противнички фудбалер и тоа сакаше да го направи така што со топката ќе му ја удри онаа топка која фудбалерот ја водеше. Видеото брзо се прошири и за овој настан слушна и светот, денес популарниот „ЕСПН“ потсети што се случува во македонскиот фудбал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Од Струга жестоко реагираат: Судењето против Работнички беше срамно и пристрасно! 🎥

Поминаа два дена од натпреварот со Работнички во 27. коло во кое Струга Трим Лум и Работни…