Дома Фудбал Репрезентации Емотивна сцена по хаосот: Нуњез го тешеше исплашеното синче 🎥

Емотивна сцена по хаосот: Нуњез го тешеше исплашеното синче 🎥

Крајот на натпреварот помеѓу Уругвај и Колумбија донесе многу инциденти и голем хаос, а фудбалерите на Уругвај влегоа во пресметка со навивачите.

Колумбија успеа да се пласира во финалето, иако играше со играч помалку цело второт полувреме.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Уругвајските фудбалери влегоа во пресметка со навивачите поради напад кон нивните семејства, а најжесток во тие моменти беше фудбалерот на Ливерпул Дарвин Нуњез.

По инцидентите Нуњез беше снимен од камерите и како теши своето синче.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Арсенал почна преговори со Фабиан Руиз

Фабиан Руиз минатото лето беше еден од најбараните фудбалери на трансфер пазарот, а тој од…