Дома Македонски спорт Емотивна порака од Елмас за Турција: Моја драга земјо, оздрави побрзо

Емотивна порака од Елмас за Турција: Моја драга земјо, оздрави побрзо


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Репрезентативецот на Македонија, Елиф Елмас испрати емотивна порака поради земјотресот кој ја погоди Турција.

Елмас поради своите семејни корени има посебни емоции кон Турција, но освен тоа играше и за Фенербахче кој го доведе од Работнички.

„Моја драга земјо. Секој прави што може. Заедно ќе ги надминеме овие тешки денови. Турција е моја земја и ќе го направам својот дел. Рака под рака, ќе надминеме“, објави македонскиот „дијамант“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Инзаги: Во време на ВАР срамота да се изгуби дерби на ваков начин

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Слично како и во „Ел Класико…