Дома Трансфер зона Емери ја сака младата ѕвезда на Баерн Минхен

Емери ја сака младата ѕвезда на Баерн Минхен


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Новиот менаџер на Арсенал, Унаи Емери веќе донесе пет нови засилувања на „Емирати“, но не мисли да застане.

Англиските меидуми пренесуваат дека следна трансфер цел на „топџиите“ е крилниот напаѓач на Баерн Минхен, Квинсли Коман.

Имено, Арсенал е спремен во наредните денови да испрати понуда од 50 милиони евра. Притоа, не е исклучено Коман сам да побара трансфер од раководството бидејќи Баварците и следната година ќе сметаат на ветераните Робен и Рибери.

Коман потпиша нов договор со Баерн во декември минатата година, а потоа пропушти голем дел од сезоната поради повреда.

Сепак, тешко е да се поверува дека германскиот клуб ќе му дозволи на Французинот да замине од Минхен, бидејќи во него гледа идеален наследник на Робен и му ветиле многу поголема минутажа оваа сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Потврдено: Мекени го напушта Јувентус, продолжува во Премиер лигата

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Maсимилијано Алегри денес потврди дека Весто…