Дома Видео Еден човек вчера посебно ги изненади навивачите на Реал Мадрид 🎥

Еден човек вчера посебно ги изненади навивачите на Реал Мадрид 🎥

Фудбалерите на Реал Мадрид вчера на свој терен ја победија Селта Виго со 5:2 во натпревар од четвртото коло во Ла Лига.

Селта играше одлично во првото полувреме и имаше предност од 2:1, но потоа следуваше пресврт.

Ова беше прв натпревар за Реал Мадрид на „Бернабеу“ уште од март минатата година. „Кралевите“ се вратија на стадионот иако реновирањето не е во целост завршено.

На медиумите внимание им привлече и Зинендин Зидан кој од ВИП ложата го гледаше клубот кој го водеше до неодамна.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Нов гол на Алиоски за Ал-Ахли🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски продолжува со добрите партии во дресот на Ал-Ах…