Дома Фудбал Останато Еден Азар избран за најдобар играч во Лига Европа

Еден Азар избран за најдобар играч во Лига Европа

0

Новата ѕвезда на Реал Мадрид, Еден Азар кој минатата сезона со Челзи го освои трофејот во Лига Европа беше избран за најдобар во ова натпреварување.

Белгиецот постигна два гола и запиша една асистенција за триумф од 4-1 над Арсенал во финалето.

Азар собра вкупно 340 поени во анкетата – повеќе од вкупниот број на следните два во рангот – Оливие Жиру (199) и Лука Јовиќ (94).

Во топ 10 има уште тројца играчи на Челзи – Нголо Канте, Вилијан и Педро.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ангеловски: Резултатите потврдија дека оваа генерација е најдобра

Во последното квалификациско коло денес во Скопје го победивме Израел и оваа победа на Мак…