Дома Фудбал Останато Евра објави разговор со Роналдо од пред натпреварот против Атлетико (ФОТО)

Евра објави разговор со Роналдо од пред натпреварот против Атлетико (ФОТО)

0

Хет-трикот на Роналдо против Атлетико уште неколку денови ќе ги полни насловниците на спортските медиуми.

Најголемата ѕвезда на Јувентус која пристигна ова лето имаше магична вечер и ги постигна сите три гола во натпреварот.

Португалецот еден ден пред натпреварот за клупскиот сајт изјави дека верува во пласман во следната фаза и на многумина тоа им изгледаше како нешто стандардно, дури и исфорсирано.

„Ова е натпревар за кој се живее. Ова се фантастични ноќи, ноќи за ЛШ и тимот е свесен дека го очекува голем натпревар. Тие се силен тим, тоа сите го знаат. Добро се бранат, не ризикуваат многу, играат на контранапади. Но, подготвени сме и ќе направиме се за да победиме. Детали ќе одлучуваат кој ќе оди понатаму и ќе биде во четвртфиналето. Никој не очекуваше дека ќе изгубиме во првиот натпревар, но тоа се случи. Сега сакаме силно да одговориме на предизвикот. Јас имам една порака до навивачите – мислите позитивно, ние веруваме дека е можно четвртфинале. Ни треба помошта од навивачите, па направете фантастична атмосфера, а ние ќе направиме се за да победиме“, изјави Роналдо пред натпреварот.

Меѓутоа сега Евра на својот Инстаграм профил објави и пораки кои си ги разменувал со својот поранешен соиграч од Манчестер Јунајтед.

Евра: Брате ја сметам на тебе за пресврт во Лигата на шампионите. Никогаш не сум се сомневал во тебе. Луѓето секогаш ме „убиваат“ кога ти или Јувентус ќе изгубите.

Роналдо: Знам. Ќе поминеме брате. На домашен терен ќе ги разбиеме.

Евра: Да живее Роналдо

Роналдо: (селфи)

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Најбрзите во Премиер лигата: Голманот на Фулам бил побрз од Салах!

Сезоната во Премиер лигата е завршена, а сега е откриено кои играчи беа најбрзи во ова нат…