Дома Офсајд Еве колку заработи Волански за разголеното влетување на финалето од Лигата на шампионите

Еве колку заработи Волански за разголеното влетување на финалето од Лигата на шампионите

Животот на жешката и атрактивна Кинси Волански дефинитивно се промени после овогодинешното финале од Лигата на шампионите, на кое таа облечена во провокативен бикини се растрча на теренот за време на натпреварот.

Волански истрча на теренот во финалето помеѓу Ливерпул и Тотенхем. Сега таа ја доби казната од УЕФА и може да се каже дека влегувањето на терен и тоа како и се исплатеше.

Таа ќе треба да плати казна од 5.000 евра, а доколку го повтори делото на некој друг спортски настан тогаш ќе мора да плати сума од 8.000 евра.

Освен тоа Волански беше казнета и со дополнителни 10.000 евра за рекламата која ја направи на нејзиното момче, јутуберот Витали Здороветски. Ова значи дека вкупно ќе плати 15.000 долари, а тоа е ништо во споредба со заработката.

A woman that has invaded the pitch is taken away by security during the Champions League final soccer match between Tottenham Hotspur and Liverpool at the Wanda Metropolitano Stadium in Madrid, Saturday, June 1, 2019. (AP Photo/Francisco Seco)

Имено, според последните информации поради акцијата и зголемата популарност Волански заработила дури 3.5 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Така е кога си Роналдињо: Девојка побара да и се потпише на – градите 🎥

Без никакви дилеми славниот Роналдињо е еден од најдобрите фудбалери кои некогаш се појави…