Дома Фудбал Германија Еве како ќе изгледа Баерн со Сане (ФОТО)

Еве како ќе изгледа Баерн со Сане (ФОТО)

Баерн на почетокот на преодниот рок го доведе веројатно најголемото засилување за идната сезона, долгоочекуваниот Лерој Сане вчера вечерта пристигна во Минхен на лекарски прегледи.

Во текот на денешниот ден Сане ќе ги помине прегледите после што неговиот трансфер во Баерн ќе биде официјализиран. Баерн го купи Сане за нешто помалку од 50 милиони евра, а таа сума може да порасне и до 60 милиони евра со дополнителни бонуси.

По овој трансфер Германците направија и тим на Баерн со Сане. Тимот е составен под претпоставка дека Алкантара ќе замине, а клубот ќе се договори со Баерн за продолжување на договорот.

Еве како изгледа:

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Дел Пиеро: Пирло има се што треба да биде подобар од Зидан

Зинедин Зидан во првите две ипол сезони како тренер освои три титули во Лигата на шампиони…