Дома Фудбал Останато Еве како по една година изгледа гробот на славниот Чиро Блажевиќ

Еве како по една година изгледа гробот на славниот Чиро Блажевиќ

Пред точно еднагодина почина легендарниот тренер Чиро Блажевиќ, но и понатаму на неговото гробно место не стои споменик каков што заслужува.

Според многумина Блажевиќ е најголемиот хрватски тренер на сите времиња и веројатно е човекот кој имаше најголемо влијание на новата генерација која сега работи ширум Европа.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Сепак, иако е вообичаено до 40 дена од погребот да биде поставен споменик, во случајот на Блажевиќ споменикот не е поставен ниту по една година. Информациите од хрватските медиуми се дека тоа е така бидејќи дошло до расправија во семејството на славниот тренер.

Ќерката на младиот тренер Катерина поднела тужба против нејзиниот брат и мајка поради наследството, па ситуацијата на гробот е последица на нарушениот семеен однос.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Милан спреми нов богат договор за Тео Хернандес

Тео Хернандес е еден од најважните фудбалери на Милан и клубот сака уште долго да го задрж…