Дома Трансфер зона Евертон повторно на шопинг во Барселона, сега го сака Умтити

Евертон повторно на шопинг во Барселона, сега го сака Умтити

Евертон ќе се обиде да го донесе дефанзивецот на Барселона, Самуел Умтити во зимскиот преоден рок, пренесуваат англиските медиуми.

Евертон има одлични односи со Барселона и во изминатите две години купи дури тројца фудбалери од каталонскиот гигант, па сега сака да го донесе и Умтити.

Французинот оваа сезона нема одиграно ниту една минута и Каталонците се спрмени да го продадат со цел да се ослободат од неговата плата.

Барселона за слободата на Умтити бара само 12 милиони евра, па Евертон сака да ја искористи таквата ситуација и да го донесе Французинот во своите редови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Италијанските гиганти се „тепаат“ за ѕвездата на ПСВ

Италијанските гиганти Милан, Јувентус и Интер покажуваат сериозен интерес за ѕвездата на П…