Дома Останати Кошарка Дуда Ивковиќ испратен во своето вечно почивалиште, на погребот присуствуваше и Антиќ 📸

Дуда Ивковиќ испратен во своето вечно почивалиште, на погребот присуствуваше и Антиќ 📸

Славниот Душан Дуда Ивковиќ денес беше погребан во Белград.

На погребот присуствуваа големи имиња од европската и светската кошарка. Жељко Обрадовиќ, Владе Дивац, Дино Раѓа, Предраг Даниловиќ, Жељко Паспаљ и Јуре Здовц го носеа ковчегот.

На погребот присуствуваше и првиот човек на македонската кошарка Перо Антиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Тричковски после 200 натпревари за АЕК: Ова е мој втор дом, ќе направам се да дојдеме до титула!

Поранешниот македонски репрезентативец, Иван Тричковски на убав начин го прослави новиот д…